Серед казкової природи в селі Репужинці і розташувався з ініціативи тодішнього завідувача кафедри (1958 р. ) фізичного виховання Констянтина Володимировича МИРОНОВА  спортивно-оздоровчий табір Буковинського державного медичного університету на 250 відпочиваючих.

Місце для розташування табору було вибране не випадково.

З розповідей старожилів с. Репуженці до 1939 року по річці Дністер проходив кордон між Польщею та Румунією і на місці теперішнього спортивно-оздоровчого табору ще тоді розгорталася військова прикордонна частина яка контролювала міст, що з’єднував Польщу та Румунію.

Після Великої Вітчизняної війни на даній території осіла радянська військова частина, яка функціонувала до 1955 року. На місці теперішнього медичного пункту було КПП даної частини. Ліворуч нього була розташована їдальня, дещо нижче розміщувалися солдатські казарми.

 Вперше табір прийняв на відпочинок студентів і співробітників тодішнього Чернівецького медінституту в 1958 році. Розміщались відпочиваючі тільки в наметах, і лише їдальня була облаштована в дерев’яному будинку. 

На початку 60-х років з ініціативи ректора інституту Олексія Дем’яновича Юхимця для відпочиваючих були побудовані різного типу цегляні, дерев’яні котеджі, які забезпечували комфортні умови розміщення студентів групами (по 2-4 особи), або сім’ями (по 1-2 сім’ї), павільйони для настільних ігор, літній театр, спортивні майданчики. Табір будували трудові загони студентів, кожного літа, починаючи з1962-63 років.

Послугами табору були:
– різноманітні екскурсійні маршрути;
– душова;
– цікаві заходи культурно-масового, спортивно-оздоровчого характеру;
– прогулянки на катері;
– спортивні та ігрові майданчики;
театр та літній кінотеатр;
– їдальня;
– бібліотека.

У 1989 році табір відпочинку перестав працювати через відсутність належного фінансового забезпечення.

З 1998 року з ініціативи ректора Пішака Василя Павловича під керівництвом декана Бойчука Тараса Миколайовича та заступника ректора з адміністративно господарської роботи Скринчука Петра Корнійовича розпочалися роботи по відновленню оздоровчого табору.

В цей період будуються нові цегляні будинки, розвивається інфраструктура табору. Першим директором відновленого оздоровчого табору був Ю.О. Рандюк, який зробив чимало для табору. За часів його керівництва було відновлено водопостачання, спортивні майданчики: на яких встигли вирости майже десятилітні дерева, збудовано конюшню, придбано двох коней, автомобіль УАЗ, відреставровано душові, вбиральні. Відреставровано і оббито вагонкою всі студентські будиночки. Збудовано сауну з басейном, відновлено славнозвісну кухню.

Хотілося б відмітити тих працівників табору, які не кинули його у скрутні часи і зберегли те, що можна було зберегти в таборі – Марію Дмитрівну Голінату, Степана Васильовича Голінатія. Надалі табір очолювали Г.П. Пан, І.В. Іванский, П.М. Скорейко.
За часів керівництва П.М. Скорейко збудовано і освячено капличку, яка і досі вважається однією з найкращих споруд табору. 

З 2007 року директором спортивно-оздоровчого табору Товкач Ю.В. Нині спортивно-оздоровчий табір відпочинку Буковинського державного медичного університету – найкращий спортивно-оздоровчий табір в Застанівському р-ні. З 2008 по 2011 рр. на території табору з допомогою студентів збудовано три нових будиночки сучасного типу.
На базі відпочинку створено всі умови для дозвілля та відпочинку: є спортивні майданчики, футбольне поле, яке розташоване від бази в межах 200 метрів, де організовують змагання між факультетами, студентами і викладачами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь