Народний аматорський ансамбль пісні і танцю “Трембіта” створено 1963 року талановитими студентами Чернівецького медичного інституту (нині – БДМУ).

1965 року ансамбль отримав звання народного.

У 1965 році – присвоєно звання „Самодіяльний народний ансамбль пісні й танцю”.

У 1979 році Народному ансамблю пісні й танцю надано назву «Трембіта». Керівник ансамблю – Л.Бондарчук, балетмейстер М.Поморянський, керівник оркестру В. Круцяк.  У 1967 році ансамбль на республіканському фестивалі самодіяльних колективів в м. Києві був удостоєний золотої медалі та Диплому І ступеня. А на Всесоюзному фестивалі цього ж року в Москві ансамбль нагороджено срібною медаллю та Дипломом ІІ ступеня. У 2013 році відзначено 50-річчя Народного ансамблю пісні і танцю «Трембіта» – лауреата багатьох республіканських, всесоюзних і міжнародних конкурсів і фестивалів.

За роки творчої діяльності у репертуарі ансамблю з’явилося понад 290 пісень, 50 оркестрових номерів, поставлено 30 вокально-хореографічних композицій.

Неодноразово був нагороджений дипломами та грамотами за активну участь у розвитку народного самодіяльного мистецтва зокрема: на Всесоюзних фестивалях народної творчості СРСР у 1967, 1970, 1972 почесними грамотами Президії Верховної Ради України, у Республіканському фестивалі самодіяльного мистецтва в 1973 та в 1985 роках.

Займав призові місця на Всеукраїнських й обласних конкурсах та фестивалях у 90-х та 2000 роках, зокрема:

  • брав участь у Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв та народної творчості “Мелодії Буковинського краю”, присвяченому десятій річниці незалежності України в палаці “Україна”(Київ),
  • виступав на власній сцені палацу “Академічний”,
  • став переможцем в обласному фестивалі творчих колективів вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації.

Колектив «Трембіта» є активним учасником всіх культурно-масових заходів м. Чернівці та заходів згідно з календарним планом БДМУ, зокрема відзначення 600-річчя міста, професійні свята, зустрічі з випускниками, урочистості з нагоди ювілейних свят закладів та установ, які підпорядковуються БДМУ та місту.

Колектив неодноразово виступав з концертами не лише на Буковині та Україні, але й за її межами – Румунії, Польщі та Угорщині.

У 2018 році ансамбль відсвяткував своє 55-річчя.

Свято розпочалося з виступу ювілярів, які презентували глядачам повноцінну концертну програму. Всі присутні мали можливість насолодитися чудовими вокальними та хореографічними номерами — візитівками “Трембіти”. З вітальним словом до учасників ансамблю звернувся професор Тарас Бойчук, ректор університету, який зазначив, що близько трьох тисяч юнаків та дівчат різних поколінь пройшли в ансамблі школу естетичного виховання. Вже сьоме покоління студентів-медиків співає, танцює і грає на народних інструментах в Народному аматорському ансамблі пісні і танцю “Трембіта” БДМУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь