Історико-медичний музей  Буковинського державного медичного університету

був заснований у 1968 році і почав свою роботу з невеликої експозиції, присвяченої 25-річчю діяльності Чернівецького державного медичного інституту.

У 1987 році музей поновлює роботу як штатний підрозділ медінституту, а в 1992 році для музею була виділена  спеціальна  зала  в реконструйованому корпусі кафедри медичної біології та генетики.

У 2002 р. музей включений до складу членів Європейської асоціації музеїв історії медицини та фармації

Щорічно музей відвідує понад 5000 осіб – студенти, школярі,  гості університету, учасники наукових конференцій, випускники університету під час ювілейних зустрійчей, жителі та гості міста.

Основний фонд музею складає понад 1100 оригінальних пам’яток з історії Буковинського державного медичного університету та його видатних науковців і випускників, історії медицини та фармації.

Науково-допоміжний фонд налічує понад 1500 одиниць скульптурних, речових, письмових, відео-, фото- та натуральних предметів, приладів, апаратів, муляжів, репродукцій, вишиванок ,тощо.

 

 

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Завідувач музею- директор, Білоус В.І.

Номер телефону – (0372) 52-01-44

 

АНАТОМІЧНИЙ МУЗЕЙ

З осені 1946 року на базі Чернівецького державного медичного інституту було розпочато інтенсивне  формування анатомічного музею кафедри анатомії, який  складається з 5 відділів:

  • відділ остеології
  • відділ синдесмології
  • відділ онтофілогенезу
  • відділ ангіоневрології
  • відділ спланхнології

Офіційно музей був візкритий 28 квітня 1949 року на кафедрі анатомії людини ім. М.Г.ТУРКЕВИЧА.

Музей патології людини

Ось уже десятки років силами колективу кафедри патоморфології формується музей патології людини. Щорічно музей відвідують абітурієнти, учні шкіл нашого міста й області, а такожй інших областей України, студенти медичних коледжів.

Ті хто відвідує музей отримують надзвичайне задоволення від експозицій. Музей кафедри патоморфології естетично оформлений так, що незважаючи на зміну часу і певних засад, сюди хочеться приходити. Окрім того слід зауважити, що музей патоморфології – це цінні пізнання життя.

 
 
 
 
 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь