Пам’ять про видатних людей Буковинського державного медичного університету увінчана меморіальними дошками на будівлях міста Чернівців та інших міст, з якими пов’язана їх діяльність або проживання.
Академік АМН України, доктор медичних наук, перший міністр охорони здоров'я України, народний депутат України двох скликань, засновник медичного центру онкології та радіохірургії імені академіка Ю.П.Спіженка. Місто Київ, вул. Інститутска 20/8. У цьому будинку з 1991 р. до 2010 р. проживав Спіженко Юрій Прокопович (6 червня 1950 - 6 грудня 2010).
На фасаді будинку на вулиці Богомольця, 3 у Чернівцях встановлено меморіальну дошку заслуженому працівнику вищої школи України, доктору медичних наук, професору Петру Степановичу Драчуку. Професор Петро Степанович Драчук проживав у цьому будинку з 1973 по 1990 рік. Знаний в Україні та країнах СНД ортопед-травматолог протягом 15 років (1970-1985) перебував на посаді завідувача кафедри травматології, ортопедії та військово-польової хірургії БДМУ. Він багато часу віддавав лікувальній роботі і підвищенню рівня підготовки лікарів Буковини. Під його керівництвом був започаткований новий напрямок наукової роботи кафедри, яку він тоді очолював – розробка та вивчення нових конструкційних полімерних матеріалів для лікування переломів та їх наслідків. Ця тема і наразі залишається дуже актуальною і співробітники кафедри працюють над її удосконаленням, що приносить значну користь хворим з пошкодженнями опорно-рухового апарату. Петро Степанович – автор 154 наукових праць, 3 винаходів, 21 раціоналізаторської пропозиції.
25 листопада 2012 року на фасаді палацу “Академічний” відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Михайлу Ткачу, – Народному артисту України, лауреату Державної премії імені Т.Г. Шевченка, поету-пісняру – який упродовж 1951-1957 років навчався у Чернівецькому медичному інституті. (м.Чернівці, вул. Шиллера, 11)
Олександру Мангейму, заслуженому діячу науки і техніки України, доктору медицини, професору, завідувачу кафедри травматології і ортопедії в 1945 – 1955 роках Чернівецького медичного інституту ; на фасаді будинку в Чернівцях, де він жив ( м.Чернівці, вул. Котляревського, 13)
На фасаді будівлі Новоселицького медичного коледжу БДМУ встановили пам’ятну дошку багаторічному керівникові освітнього закладу високоповажному і знаному в медичних колах фахівцю охорони здоров’я Єфтемію Іллі Сергійовичу, (Народився 28 грудня 1958 р. - помер 15 січня 2016 р Урочисте відкриття пам’ятного знака відбулось під час проходження в Новоселиці обласного щорічного конкурсу за звання кращої медсестри «Ескулап-професіонал». Вшанувати світлу пам’ять авторитетного фахівця прийшло чимало поважних гостей, колеги, друзі, родина та духовенство.
(1842 – 1898 рр.) доктор медицини, хірург. Сьогодні в пам’ять про доктора Залозецького засновано обласну премію для відзначення працівників охорони здоров'я області. У хірургічному відділенні крайового шпиталю ще в 1900 році встановили меморіальну дошку в його честь. А також назвали одну з міських вулиць іменем Залозецького. Заслугою доктора Залозецького є розвиток медицини у краї. Військовий лікар, який практикувався у Віденському операційному інституті, а відшліфовував лікарські навики під час російсько-турецької війни, заслужено був названим «найславнішою лікарською фігурою в нашім місті». Він тривалий час очолював Товариство лікарів Буковини, керував хірургічним відділенням щойно створеного крайового шпиталю, а також був членом Буковинської крайової санітарної ради, яка керувала системою охорони здоров'я у краї. Українську культуру Залозецький розвивав не тільки вдома, але й у громаді. Завдяки його старанням в Чернівцях з’явився Український народний дім, який став тутешнім осередком створення національної ідеї. Джерело: http://acc.cv.ua/news/chernivtsi/istorichna-rozvidka-istoriya-persha-volodimir-zalozeckiy-i-chernivci-6279. Сайт http://acc.cv.ua/
На фасаді будинку на вул. Й.Гете, 6 встановлено меморіальну дошку видатному вченому-невропатологу, багаторічному завідувачу кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Буковинського державного медичного університету професору Савенку Сергію Миколайовичу з таким текстом українською мовою: “У цьому будинку у 1945-1976 рр. проживав видатний вчений-невропатолог, засновник і багаторічний завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Чернівецького державного медичного інституту професор, доктор медичних наук Савенко Сергій Миколайович”
Борису Радзіховському, заслуженому діячу науки і техніки України, доктору медицини, професору, завідувачу кафедри очних хвороб в 1945–1975 роках Чернівецького медичного інституту ; на фасаді будинку в Чернівцях, де він жив (м.Чернівці, вул.Горького,7) встановлено меморіальну дошку з написом: «В цьому будинку з 1945 по 1974 рік жив видатний лікар-офтальмолог, заслужений діяч науки, професор Радзіховський Б. Л.».
Якову Кіршенблату, доктору біологічних наук, професору, завідувачу кафедри нормальної фізіології у 1954–1980 роках Чернівецького медичного інституту ; на фасаді будинку в Чернівцях, де він жив (м. Чернівці вул. Доброго, 1)
7 жовтня 2011 року відбулося відкриття пам’ятного знаку з нагоди 200-річчя Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету. Пам’ятний знак є символом поваги та шани до людей, які заснували коледж. На урочистому відкритті вельмишановними гостями було вручено грамоти та подяки працівникам та студентам Чернівецького медичного коледжу БДМУ
Меморіальна дошка у холі будівлі загальноосвітньої школи №28 де навчався Владислав Трепко. Чернівецький військовий медик Владислав Трепко загинув 12 лютого поблизу Дебальцевого, коли намагався під кулями врятувати пораненого. На відкриття меморіальної дошки прийшли учні та учителі школи № 28, волонтери, військові, мешканці мікрорайону "Гравітон", мер Олексій Каспрук. Як розповіла мама героя Ніна Трепко, ініціаторами встановлення меморіальної дошки у школі стали колишні учні Денис Свекла та Андрій Танащук. Цю ідею підтримала адміністрація закладу. Школу № 28 сім’я Трепко вважає рідною. Тут багато років працюють учителями батьки.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.