29 березня 1944 року звільнено м. Чернівці. За роки війни місто майже не зазнало руйнувань. На початку жовтня цього ж року закінчилися бойові дії на території Буковини.

Дізнавшись про поновлення діяльності Другого Київського медінституту, місцева влада звернулася до Народного комісаріату охорони здоров’я (НКОЗ) УРСР) з проханням передислокувати 2-й КДМІ після поновлення його діяльності до м. Чернівці. Посилаючись на Постанову Чернівецької обласної влади, Наркомат охорони здоров’я звернувся до Ради Народних Комісарів (РНК) УРСР з проханням поновити діяльність 2-го Київського державного медінституту з передислокацією його до Чернівців. Університетське місто мало всі необхідні умови для розміщення в ньому та забезпечення повноцінної діяльності так мріяного на Буковині вищого медичного навчального закладу.

Раднарком УРСР ухвалив Постанову № 1360 від 20 жовтня 1944 рок«Про поновлення роботи 2-го Київського медичного інституту». Цією Постановою Народному  Комісаріату Охорони Здоров’я УРСР дозволено поновити діяльність 2-го Київського медичного інституту з лікувальним факультетом та провести його передислокацію до міста Чернівці. Повний текст Постанови викладено в Розділі ІІ книги.

Для розміщення, оснащення та організації роботи 2-го КДМІ в м. Чернівці Наркоматом охорони здоров’я створено і направлено на Буковину групу фахівців на чолі з Є.І. Кефелі.

Згідно з Постановою Раднаркому УРСР № 1360 для розміщення передислокованого інституту виконком Чернівецької обласної ради для медичного інституту було виділено і поступово передано у його власність наступні  будівлі:

  1. Будинок торгово-промислової палати Буковини на Театральній площі, 5, переданий наприкінці жовтня 1944 р.;
  2. Будинок гуртожитку учнів школи «Ion I Nistor» на вулиці Массарика, 2 (теперішній теоретичний корпус на вул. О. Богомольця, 2, переданий у грудні 1944 року). У цій будівлі тільки для професорсько-викладацького складу і студентів інституту були відкриті і працювали їдальня закритого типу (вхід тільки співробітникам і студентам інституту за посвідченнями і студентськими квитками), пральня і душова, майстерня для ремонту і пошиття одягу та майстерня для ремонту і пошиття взуття.
  3. Двоповерховий будинок Пастерівської станції (колишньої стоматологічної та очної лікарень) на вулиці Балмаша, 3 (теперішній морфологічний корпус на вул. Ризькій, 3, переданий у серпні 1945 р.);
  4. Будинок колишнього управління місцевої залізниці (теперішній  навчальний корпус на вулиці Ольги Кобилянської, 42, переданий у березні 1946 р.).

Більша частина клінічних кафедр ЧДМІ розміщува­лись в обласній клінічній лікарні (ОКЛ): клініка госпіта­льної терапії, госпітальної хірургії, пропедевтичної те­рапії, факультетської терапії, факультетської хірургії, очних хвороб, вуха, горла, носа, загальної хірургії, шкір­но-венеричних хвороб, інфекційних хвороб, дитячих хвороб, акушерства і гінекології, нервових хвороб, пси­хіатрична клініка. Крім ОКЛ, клінічними базами ЧДМІ у період 1944-1954 рр. були: міська лікарня (колишня еврейська лікарня) (госпітальної терапії, госпітальної хірургії), обласна дитяча лікарня (дитячих хвороб), бу­динок дитини (дитячих хвороб), пологовий будинок Ns 1 (акушерства і гінекології), психіатрична лікарня (нервових хвороб, психіатрії), залізнична лікарня (загальної хірургії), госпіталь інвалідів Великої Вітчиз­няної війни (загальної хірургії), туберкульозна лікарня, перша і друга міські поліклініки та диспансери. У кліні­чних базах ЧДМІ станом на 1951 р. було 1200 ліжок

У 1995 році Державна акредитаційна комісія підтвердила акредитацію Чернівецького медінституту за статусом вищого закладу освіти четвертого рівня, а 1997 року Постановою Кабміну України № 312 від 4 квітня 1997 р. на базі Чернівецького медінституту, який було ліквідовано, створено Буковинську державну медичну академію (БДМА).

Змінюється структура навчального закладу. Значно розширилася та удосконалилася навчально-матеріальна база навчального закладу. Починаючи від 1994 року, поступово реставровані, капітально відремонтовані, переоснащені сучасними меблями і технічними засобами всі навчальні корпуси. Крім того, реконструйовано, капітально відремонтовано, укомплектовано необхідним оснащенням  та  введено в експлуатацію навчальний корпус по вул. Героїв Майдану, 3 (колишня вул. Червоноармійська). Реконструйовано і введено в дію навчальні корпуси по вул. Целана, 9 та вул. Чорноморській, 15а.

Студенти фармацевтичного факультету університету у 2011 році отримали можливість навчатись і одночасно набувати потрібних практичних навичок у сучасно оснащеній і діючій навчально-виробничій аптеці факультету. Упродовж 2012 року реставровано і відремонтовано теоретичний корпус університету по вул. О. Богомольця, 2.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь