Кафедра заснована 11 липня 1945 року. З моменту заснування та понині кафедрі розташована в навчальному корпусі по вул. Кобилянська,42.

Першим завідувачем кафедри був доцент   Ф.А. Баштан (1946-1960). Наукова тематика кафедри була присвячена профілактиці ендемічного зоба на Буковині та гігієнічного значення мікроелементів.

З 1960 по 1978 рік кафедрою завідували: доц.Головін Д.Г., доц. Войцеховський О.О., асистент Москалюк Л.І. У цей період наукова робота співробітників кафедри була спрямована на вивчення гігієнічного значення мікроелементів, вмісту нітритів і нітрозамінів у ґрунті, харчових продуктах та їх впливу на здоров’я.

З 1980 по 1999 рік кафедру очолював професор Савельєв О.М. Під його керівництвом проводились наукові дослідження з профілактики короткозорості у дітей та підлітків та вивчення  функціонального стану зорового аналізатора  у працівників текстильної та електронної промисловості.

У 1999 році кафедру очолив доктор медичних наук Л.І. Власик. Значно розширилась наукова тематика кафедри. Проводяться дослідження щодо вивчення нітратного забруднення індивідуальних джерел водопостачання м. Чернівці та області, його впливу на здоров’я населення. Проводяться наукові розробки з гігієни дітей та підлітків. Започатковано онтогенетичний підхід в токсико-гігієнічних дослідженнях, присвячених нефротоксичній дії ксенобіотиків, а також комбінованій дії азотовмісних сполук та важких металів. Ведеться пошук засобів профілактики їх шкідливої дії. За роки існування підготовлено 4 доктори та 15 кандидатів медичних наук, опубліковано понад 700 друкованих робіт, 2 патенти, 5 винаходів, 15 раціоналізаторських пропозицій, 10 актів впровадження, навчальні посібники.

Контактна інформація

м. Чернівці, вул.О.Кобилянської,42
Електронна адреса: hygiene@bsmu.edu.ua
Номер телефону – (0372) 52-63-77
 
 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь