Підготовка за напрямом “Сестринська справа” (освітньо-кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст) у Буковинському державному медичному університеті розпочалася у 1994 році. Враховуючи збільшення кількості спеціальностей у тому ж році був створений факультет помічників лікаря, який очолив професор Ю.Т. Ахтемійчук. З 1998 року на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів медицини за фахом “Сестринська справа” на базі спеціальної середньої освіти, а факультет змінює назву на “Медсестринський факультет”, деканом якого стає доцент В.А. Гайдуков.

У 2001 році вперше на факультеті розпочалася підготовка спеціалістів за спрямуванням “Лабораторна діагностика” (лаборант медичний та лаборант-бакалавр). У зв’язку з розширенням переліку спеціальностей факультет реорганізовується на “Факультет бакалаврів та молодших медичних і  фармацевтичних фахівців” (у 2001 році) та “Медичний факультет №4 з відділенням молодших медичних і  фармацевтичних фахівців” (у 2005 році), які очолює професор Т.В. Сорокман. Із 2007 року професію “Медична сестра” (за освітньо-кваліфікаційним рівнем – бакалавр) опановують іноземні студенти, викладання яким проводиться англійською мовою. З 2009 року факультет розпочав підготовку магістрів сестринської справи.

У січні 2013 року на базі медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних і фармацевтичних фахівців створено коледж БДМУ. Власне, цей структурний підрозділ продовжує підготовку медичних сестер за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст, а медичні сестри бакалаври та магістри навчаються на медичному факультеті №4.

З січня 2013 року до факультету увійшли студенти зі спеціальностей “Педіатрія” та “Медична психологія” (освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст), а факультет носить назву “МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ № 4”

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь