Буковинська державна медична академія

 

1997 рік – Постановою Кабміну України № 312 від 04.04.1997 року ліквідовано Чернівецький медичний інститут і на його базі створено Буковинську державну медичну академію (БДМА).

1997 рік Постановою Кабміну України № 526 від 29.05.1997 року та наказом Міністерства освіти України № 218 від 20.06.1997 року Буковинській державній медакадемії підпорядковані  вищі  медичні  навчальні  заклади  І–ІІ рівня акредитації Чернівецьке, Новоселицьке та Вашківецьке медичні училища (теперішні коледжі БДМА).

1997 рік розпочато видання щоквартального Українського наукового журналу «Буковинський медичний вісник». Засновник – Буковинська медакадемія (від 2005 року БДМУ). Журнал отримав від Міжнародного центру індекс ISВN та визнаний ВАКом України як фаховий для публікації матеріалів докторських та кандидатських дисертацій.

1997 рік відкрито кафедру військової і екстремальної медицини замість ліквідованої 1993 року військової кафедри.

1998 рік створено редакційно-видавничий відділ: для друкування та розмноження навчально-методичної документації та бланків документів для адміністративно-господарських служб; для коректорських правок наукових статей, рукописів наукових праць; для надання Міжнародних стандартних номерів (ISBN) монографіям, посібникам та іншим підготовленим науковцями університету виданням.

1999 рік на базі Буковинської медакадемії проведено Перший Всеукраїнський з’їзд молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів, на якому були розглянуті і затверджені основні напрямки удосконалення і розвитку медсестринства в Україні. Від цього з’їзду розпочалося реформування медсестринської справи відповідно до сучасних міжнародних вимог і стандартів.

2000 року – засновано кафедру догляду за хворими та вищої медсестринської освіти (завідувач – доцент І. А. Плеш). Видрукувано перші номери Всеукраїнського студентського медичного журналу «Хист». Засновник – БДМА (від 2005 р. – БДМУ).

2001 рік – у зв’язку з відкриттям фармацевтичного факультету, кафедру фармакології перейменовано на кафедру фармакології та фармації (завідувач – професор Р.Б. Косуба, від 2002 року – професор І.І. Заморський).

 

Липень 2001 року – відкрито кафедру сімейної медицини (завідувач – доктор меднаук, професор С.В. Білецький). Розпочато підготовку сімейних лікарів для України і Буковини.

2001 рік 29 грудня, після капітального ремонту і реставрації глядацької зали та основних приміщень, відбулося урочисте відкриття палацу «Академічний». Будівля палацу передана Чернівецькою міськрадою на баланс БДМУ 1999 року. У 2004 році повністю завершено реставрацію палацу. Відреставровано цокольний поверх та решту приміщень. Активну участь у реставраційних роботах брав колектив медакадемії.

2002 року – розпочато видання наукового журналу «Клінічна та експериментальна патологія». Засновник – БДМА (від 2005 року – БДМУ). Журнал отримав від Міжнародного центру індекс ISВN та визнаний ВАКом України як фахове видання для публікації матеріалів докторських та кандидатських дисертацій.

2002 рік 20–22 листопада на базі БДМА проведено Всеукраїнську науково- методичну конференцію «Актуальні проблеми підготовки фахівців у вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах України». Обговорено організаційні, методологічні, методичні, психологічні проблеми додипломної та післядипломної підготовки лікарів і провізорів, шляхи їх вирішення. Розглянуті питання розробки і впровадження державних стандартів освіти, навчальних планів, інтегрованих ліцензійних іспитів, а також підготовки, підвищення кваліфікації та атестації науково-педагогічних кадрів. Приділено увагу вихованню студентів, подальшому впровадженню державної мови, виданню україномовних підручників, військовій підготовці студентів, гуманізації та демократизації вищої медичної освіти.

2002 рік згідно з рішенням вченої ради БДМА видрукувана у інформаційно-видавничому центрі «Місто» монографія «Талотоксикози (чернівецька   хімічна   хвороба)»   (автори   В.І. Білоус,    В.В. Білоус). Кошти на видання монографії виділено із міського бюджету спеціальним рішенням ХХVІ сесії Чернівецької міськради ХХІІІ скликання. У монографії висвітлено результати експериментальних, клінічних та епідеміологічних досліджень і вперше описано синдромокомплекс, яким проявляються талієві отруєння (талотоксикози). Дослідження проводилися з метою виявлення причини масового отруєння мешканців міста Чернівці та його околиць, а також вивчення клінічних проявів невідомого лікарям захворювання. Досконало досліджено токсикологію талію та його сполук, клінічні прояви різних форм талієвих отруєнь, методи діагностики, лікування та профілактики талотоксикозів. Обґрунтовано причину масового талотоксикозу в Чернівцях, відомого як «Чернівецька хімічна хвороба».

 

2003 року відкрито факультет післядипломної освіти. Започатковано видання наукового журналу «Клінічна анатомія та оперативна хірургія». Засновник – БДМА (від 2005 року – БДМУ). Журнал має від Міжнародного центру індекс ISВN та визнаний ВАКом України як фаховий для публікації матеріалів докторських та кандидатських дисертацій.

2004 рік створено Медико-психологічний центр як навчально- консультативний та методичний підрозділ університету. Від 2012 року на центр покладено функції соціально-психологічної служби навчального закладу.

2004   року   –   побачили   світ   перші   номери   студентської   газети «Гіппократик».

Завершено ремонтно-реставраційні роботи і розпочав свою повномасштабну діяльність палац «Академічний», як осередок культури і дозвілля студентів та співробітників. У реставрованій цокольній частині будівлі 2004 року розмістився і працює історико-медичний музей університету.

2628 травня 2004 року – на базі БДМА проведено ІV Національний конгрес патофізіологів України з міжнародною участю: «Фундаментальні аспекти сучасної медицини».

 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь